Deutz-Fahr 6190 TTV


Deutz-Fahr 6190 TTV


Motor

Güçlü, çevreci ve rakipsiz.

6190 TTV, performansı en üst düzeye çıkarıp düşük yakıt tüketimi ve emisyonları en aza indiren yüksek teknolojili çözümler ile gurur duyar. DCR (Deutz Common Rail) enjeksiyon sistemini kontrol eden entegre elektronik sistemiyle ve SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) egzoz son işlemiyle, 6190 TTV Tier 4i standartlarına uygundur. Egzoz gazı devridaimi olmaksızın emisyonları etkili biçimde azaltan SCR katalitik konvertörünü kullanarak, eşdeğer güç çıkışlarına sahip SCR'si bulunmayan önceki sürümlerden %10'a kadar daha az yakıt tüketir. DCR enjeksiyon sisteminde, motor yağıyla yağlanmış iki enjeksiyon pompası ve en zorlu çekiş uygulamaları sırasında bile üstün performans sağlamak üzere özel olarak yapılandırılmış yanma odaları kullanılır. Düşük motor hızlarında bile çarpıcı bir etki ve güçlü bir tork sağlar. Elektronik motor regülatörü, gerçekleştirilmekte olan iş için yalnızca etkili bir şekilde ihtiyaç duyulan gücü sunarak, yakıt israfının önüne geçer.

Şanzıman

Güce uygun aktarma.

İşe uygun bir şanzıman olmadan, güç kullanılamaz. TTV şanzımanı, geleneksel bir mekanik şanzımanın verimini, hidrostatik bir sistemin konforu ve pürüzsüzlüğü işe birleştirmektedir. Motor tarafından üretilen gücü mümkün olan en iyi şekilde kullanmak üzere sürekli hız değişimine olanak veren ve bunu son derece Traktör hızı, hidrolik pompa beslemesini değiştirerek, vites geçişleri sırasında klasik bir şanzımanda tipik olan sarsıntılar olmaksızın sorunsuz bir şekilde artırılabilir. Mekanik ve hidrolik güç bileşenleri, kombine dişlisinin transmisyon çıkışında yeniden birleştirilir. 6190 TTV mekanik şanzımanlı bir traktör gibi fakat CVT şanzımanının tipik düzgünlüğü ile sürülürken; sürücüye de sonsuz bir oran seçeneği sunulur. Otomatik modda, elektronik bir kontrol birimi, sabit bir araç hızını korumak üzere şanzıman oranını değiştirir ve motor hızını yüke göre otomatik olarak ayarlar. Şanzıman sistemi, yük altında bile yön değişikliklerine olanak veren, bu amaçla tahsis edilmiş elektrohidrolik powershuttle sistemi ile tamamlanır.

PTO

Çok yönlülüğe ilişkin yeni standartlar getiren bir PTO. 6190 TTV'yi farklı kılan, üstün çok yönlülüktür. Arka PTO ile temin edilen dört hız devri (540/540E/1000/1000E) arzu edilen tüm tarımsal işlemlere cevap verilir. Bağlanan ekipmanın daima kademeli ve sorunsuz olarak başlatılmasını sağlamak için, otomatik yük algılama işlevi ile elektrohidrolik olarak seçilir ve devreye alınır. Sürücünün herhangi bir mekanizmayı ideal çalıştırma koşullarında kullanmasına izin vererek etkili PTO hızını görüntüleyen bir LCD ekrana ve elektronik kontrollere sahip PTO'nun kullanımı basit ve mantıklıdır. Arka çamurluklardaki uzak PTO kumandaları standart olarak mevcuttur. 1000 devir PTO'ya sahip (ECO sürümü olarak da temin edilebilir) bir ön PTO standart donanım olarak sunulmaktadır.

Hidrolik Sistem

Otomatik ve çok yönlü.

6190 TTV oldukça otomatikleştirilmiş ve son derece verimli bir hidrolik sisteme sahiptir. Temel özellikleri standart olarak 160 l/dak'lık yük algılama pompası ve elektronik kontrollü,10 adet hidrolik servis çıkışından meydana gelir. Bunlara ek olarak ön hidrolik sistem standart olarak sunulur. 2 adet hidrolik güç çıkışı ve 4000 kg kaldırma kapasitesine sahiptir. Arka kaldırma kapasitesi ise 9200 kg ile tüm güç gerektiren tarımsal faaliyetleri karşılar. Radar sistemiyle de etkileşimde bulunabilen EHR kontrol sistemiyle donatılmıştır. EHR sistemine standart olarak entegre edilmiş diğer işlevler; toprağa hızlı tutunma, monteli mekanizmalar için salınım sönümleme, konumu seçilebilir kilit, mekanizma yüksekliği ve kaldırma sınırlayıcısı ve indirme hızı kontrolü şeklindedir. Arka kaldırıcının işletim parametreleri; yanal konsoldaki kumandalardan ayarlanabilir ve gösterge panelinin dijital ekranında ya da iMonitor-2 arayüzünde görüntülenir.
 

Frenler

Asla yeterince güvenliğe sahip olamazsınız. Maksimum üretkenlik ve yolda giderken emin, güvenli manevra kabiliyeti için; elektronik bir kontrol birimi, çift çekişi devreye alır veya devre dışı bırakır ve diferansiyel kilitleri, hıza ve direksiyon açısına göre kilitlenir. Diğer hidrolik donanımları aynı anda çalışırken ve motor rölantideyken bile, tüm koşullarda tam kontrol ve düzgün, zahmetsiz bir direksiyon hareketi sağlamak üzere; hidrostatik direksiyon sistemi bu amaçla tahsis edilmiş bir pompa tarafından beslenir. Motor çalışırken ve şanzıman Otomatik ya da PTO modundayken, Power Zero (aktif durdurma) işlevi de kullanılabilir haldedir. Bu işlev etkinleştirildiğinde, şanzıman, motor rölanti hızındayken eğim ve yükten bağımsız olarak ve operatör el frenini kullanmadan traktörü sabit tutar. Sahip olduğunuz frenleme kuvveti asla aşırı olamaz, dolayısıyla 6190 TTV; anında, güçlü ve mükemmel kontrollü bir tepki sağlamak amacıyla, frenleme için gereken pedal kuvvetini en aza indiren ve hidrolik fren devresinde sabit bir basıncı koruyan yenilikçi bir Power Brake sistemiyle de donatılmıştır. Bu sistem ayrıca motor kapalı halde bile on adede kadar durdurma sağlayan bir yardımcı acil durum akümülatörü de içerir. Son olarak ancak en az diğerleri kadar önemli bir nokta olmak üzere, elektronik kontrollü EPB sistemi (Elektronik Park Freni), aracı bir eğim üzerindeyken durdurma sırasında bile üstün güvenlik sağlar.

Kabin

Sürücü dostu kullanım kolaylığı.

Benzersiz bir sürüş zevki için kullanıcı dostu kumandalar. 6190 TTV, üstün konforla birleşen olağanüstü yüksek teknolojileri Maxi Vision Kabin ile sunar. Elektronik kontrollü otomatik klima sistemiyle ve kendinden seviye ayarlamalı, havalı-yaylı süspansiyona sahip koltuklarla, tam bir konfor içinde çalışılacak mükemmel bir ortam sunar. Çalışma ışıklarına ve yol ışıklarına yönelik tüm kumandalar, son nesil panel üzerinde düzenlenmiştir. Kollar ve düğmeler, mantıksal olarak gruplandırılmış ve kullanım sıklıklarına göre düzenlenmiştir. 6190 TTV traktörlerinin çalışma parametrelerinin tümü, üç farklı çoklu ortam cihazı tarafından sürekli olarak izlenir. Mevcut birçok işlev üzerinde tam bir kontrol sağlamak üzere düşünülmüş 12" dokunmatik iMonitor-2, sürücünün bir ekrana basitçe dokunarak veya yanal konsoldaki kumanda panelinden makineyle iletişimde bulunmasını sağlar. Sistemin tamamı sürücü koltuğuyla entegredir.
TEKNİK VERİLER
6190 TTV
MOTOR
Model
Deutz-TCD 6.1 L06 4V (Tier 4i)
Silindir Sayısı/Hacmi - adet/cm³
6/6057
Maksimum Güç - Hp/kW
194/142.5
Nominal Güç - Hp/kW
193/142
Maksimum Güç (ECE R-120) Hp-kW
183/134.2
Nominal Güç (ECE R-120) Hp-kW
182/134
Nominal Motor Devri - dev/dak
2100
Maksimum Tork - Nm
793
Maks. Tork (artırılmış güç yönetimi) - Nm
820
Egzoz Gazı İyileştirme Sistem
SCR Teknolojisi
Enjeksiyon Sistemi
Common Rail
Yakıt Tankı ve Adblue® Kapasitesi - Litre
300+35
ŞANZIMAN
Vites Kutusu Tipi
TTV (CVT Sürekli Değişen Şanzıman)
Ayarlanabiilr Poweshuttle
*
Power Zero
*
2 Cruise Control Foksiyonu
*
ÖN VE ARKA AKSLAR
4WD Kumanda Tipi
Elektrohidrolik Kontrol
Diferansiyel Kilidi Kumanda Tipi
Elektrohidrolik Kontrol
Ön Aks Süspansiyonu
*
SBA/ASM: Otomatik 4WD ve Dif. Kilidi Kontrolü
*
FRENLER
Bütün Tekerleklerde Hidrostatik Yağ Boylu Disk Fren
*
Elektronik Park Freni
*
Hidrolik Römork Disk Freni
*
PTO
PTO Devir Seçenekleri
540/540E/1000/1000E
Kumanda Tipi
Elektrohidrolik Kontrol
Çamurluk Üzerinden Kontrol
*
Ön PTO - dev/dak
1000E
HİDROLİK SİSTEM
Yük Hassasiyetli Hidrolik Sistem
*
Pompa Debisi - Lt/dak
160
Hidrolik Servis Çıkışı - adet
10
Power Beyond
*
Çamurluk Üzerinden Kontrol
*
Ön Hidrolik Servis Çıkışı - adet
2
HİDROLİK KALDIRICI
Elektrohidrolik Kontrollü Arka Kaldırıcı
*
Arka Hidrolik Kaldırma Kapasitesi - kg
9200
Çamurluk Üzerinden Kontrol
*
Radar
*
Hidrolik Orta Kol
*
Ön Hidrolik Kaldırma Kapasitesi - kg
4000
Hidrolik Orta Kol
*
LASTİKLER
Ön
540/65 R28
Arka
650/65 R38