Deutz-Fahr 7250 TTV Tümü


Deutz-Fahr 7250 TTV


Motor

STAGE 4, 6 SİLİNDİR MOTORLAR: GÜÇLÜ VE VERİMLİ

Common Rail enjeksiyon sistemi geçici basınç kaybı riskini ortadan kaldırır. Bununla birlikte çift pompa yapılandırması gerilme ve aşırı yüke karşı daha dayanıklıdır.
 SCR egzoz son işlem katalitik konvertörü, çok düşük emisyonlarla birlikte olağanüstü özel tüketim değerleri elde etmek için, DPF sistemiyle birlikte Stage 4 emisyon değerini sunar. SCR sisteminin işleyişi için gereken AdBlue katkısının maliyetini kat ve kat telafi eden ciddi bir tasarruf sağlar.
7250 TTV modeli, tarımsal uygulamalar için mükemmel bir traktördür. Maksimum güç ve tork, arazide en yaygın uygulamalarda kullanılan motor hızları aralığına ilişkin optimum seviyede kullanım imkanı sağlar. 
435 litrelik yakıt deposu, iş günü boyunca yakıt ikmaline yönelik duraklamaları ortadan kaldırarak daha uzun çalışma saatlerine imkan verir.

Şanzıman

Eşsiz güç yönetimi.

7250 TTV modeli, koşullar ne olursa olsun maksimum üretkenliğe yönelik son derece kusursuz ve kademeli bir hız kontrolüne, otomatik çift çekiş ve diferansiyel kilit devreye alma özelliğine sahip, yenilikçi TTV şanzımanı ile donatılmıştır. 
TTV şanzımanları, motor tarafından üretilen gücü iki bileşene bölerek, bölünmüş güç ilkesi ile çalışır. Traktör hızı, hidrolik pompa beslemesini değiştirerek, vites geçişleri sırasında klasik bir şanzımanda tipik olan sarsıntılar olmaksızın sorunsuz bir şekilde artırılabilir veya azaltılabilir.
Şanzıman paketi, özel bir elektronik birim tarafından kontrol edilen elektrohidrolik kontrollü powershuttle sistemi ile tamamlanır.
7250 TTV Modelinin şanzımanı, sürücüye üç farklı seçeneği sunar ve bunlar elle kontrol, PTO ve otomatik şeklindedir.
Elle kontrol, motor ve araç hızı, doğrudan gaz pedalı ve çok işlevli kumanda kolu üzerinden kontrol edilir. TTV modelleri mekanik şanzımanlı bir traktör gibi fakat CVT şanzımanının tipik geçiş özelliği ile sürülür. 
PTO modunda, PTO hızı, (sürücünün sürekli olarak değiştirmeye devam edebileceği) traktör hızından bağımsız olarak sabit bir değerde korunur. Bu işlev, klasik mekanik şanzımanların en önemli sınırlamasını ortadan kaldırır. PTO hızı, motor devrine bağlı olduğundan ve PTO hızını, belirtilen bir araç hızında vites değiştirmeksizin, belirlenen bir araç hızı için daima aynı olacaktır. 
Otomatik modunda, elektronik bir kontrol birimi, sabit bir araç hızını korumak üzere motor hızını yüke göre otomatik olarak ayarlar. 
Bu üç moda ek olarak, üç çalışma stratejisi de mevcuttur: Maksimum yakıt ekonomisine yönelik "Eco" (Eko), maksimum verime yönelik "Power" (Güç) ve bu iki mod arasında bir dengeyi temsil eden "Automatic Mode" (Otomatik Mod) mevcuttur.

PTO

Tüm Tarımsal Faaliyetler İçin En İyi Çalışma

7250 TTV modeli için, en iyi ekipmanlar yeterince iyidir. Çünkü her biri elektrohidrolik olarak seçilebilen dört hız devrine sahip (540/ 540E/1000/ 1000E) ve her koşulda kademeli donanım başlatmalarını sağlamaya yönelik otomatik yük algılaması ile olağanüstü çok yönlülük sunan PTO standart olarak sunulmaktadır. Arka çamurlukların her ikisinde de arka PTO'ya yönelik uzaktan kontrol sistemi vardır. Ön PTO özelliği de 7250 TTV modeli için opsiyonel olup, 1000E PTO devri ile çalışmaktadır.

Hidrolik Sistem

Sıradışı ve görülmemiş performans.

7250 TTV modeli otomatikleştirilmiş ve son derece verimli bir hidrolik sisteme sahiptir. Temel özellikleri standart olarak 160 l/dak'lık yük algılama pompası ve elektronik kontrollü,10 adet hidrolik servis çıkışından meydana gelir. Bunlara ek olarak ön hidrolik sistem opsiyonel olarak sunulur. 2 adet hidrolik güç çıkışı ve 5480 kg kaldırma kapasitesine sahiptir. Arka kaldırma kapasitesi ise 10.000 kg ile tüm güç gerektiren tarımsal faaliyetleri karşılar. Radar sistemiyle de etkileşimde bulunabilen EHR kontrol sistemiyle donatılmıştır. EHR sistemine standart olarak entegre edilmiş diğer işlevler; toprağa hızlı tutunma, monteli mekanizmalar için salınım sönümleme, konumu seçilebilir kilit, mekanizma yüksekliği ve kaldırma sınırlayıcısı ve indirme hızı kontrolü şeklindedir. Arka kaldırıcının işletim parametreleri; yanal konsoldaki kumandalardan ayarlanabilir ve gösterge panelinin dijital ekranında ya da iMonitor-2 ara yüzünde görüntülenir.

Frenler

Bu Traktör Sınıfında Eşsiz Güvenlik

Ön aks, daha üst düzey güvenlik için, en zorlayıcı işler sırasında bile donanım derinlik kontrolünde yüksek doğruluk sağlamak üzere gerektiğinde sürücü tarafından kolayca kilitlenebilen özel bir süspansiyon sistemi barındırır. Dingilin farklı genişlikteki yarım akslarının kullanılması, paletin sürekli bir aralıkta kolayca ayarlanmasını sağlar ve traktörü ikiz 650/65 R42 arka lastikler ve dengeleyici ağırlık takılabilir arka tekerleklerle (toplam 1810 kg'lık arka denge ağırlığı için, her yanda 140 kg'lık merkezi disk artı her tekerlekte ek 255 kg'lık disklerle) uyumlu hale getirir. Kendi özel hidrolik devresi ve pompası olan hidrostatik direksiyon sistemi (kaldırıcı ve hidrolik dağıtıcıların eş zamanlı kullanımı sırasında basınç kaybını önlemek üzere), öne monteli donanımlarla çalışırken bile sıradışı manevra kabiliyeti sunar. Bu sistem, son derece düzgün direksiyon hareketine ek olarak, aynı zamanda 52 derecelik etkileyici bir direksiyon açısı ile benzersiz çeviklik sağlar. ASM sistemi, çift çekiş sistemini ve diferansiyel kilitlerini tamamen otomatik olarak etkinleştirip ve devre dışı bırakarak, operatör hatası riskini ortadan kaldırır. Sistem, direksiyon açısı ve hıza göre ön tekerlek tahrikini (yük altında) etkinleştirip devre dışı bırakır ve maksimum çekiş ve güvenlik için gerekirse diferansiyel kilitlerini devreye alır. 7250 TTV modeli, yenilikçi bir entegre frenleme sistemi ile donatılmıştır: frenleme esnasında çift çekişin otomatik olarak devreye alınmasına gerek kalmaması için, fren diskleri ön poyralara dıştan monte edilmiştir. Ek olarak, TTV traktörleri, son derece yüksek frenleme gücü için standart olarak Power Brake sistemi (otomotiv tipi fren servosuna sahiptir) ve iki farklı el freni ile donatılmıştır: frenleme gücünü yüke göre ayarlayan elektronik EPB sistemi ve güç kaybını en aza indirmek için doğrudan arka disk frenlerini çalıştıran El Freni.

Kabin

Eşsiz konfor ve otomasyon.

7250 TTV modeli, üstün konforla birleşen olağanüstü yüksek teknolojileri Maxi Vision Kabin 2 ile sunar. Elektronik kontrollü otomatik klima sistemiyle ve kendinden seviye ayarlamalı, havalı-yaylı süspansiyona sahip koltuklarla, tam bir konfor içinde çalışılacak mükemmel bir ortam sunar. Çalışma ışıklarına ve yol ışıklarına yönelik tüm kumandalar, son nesil panel üzerinde düzenlenmiştir. Kollar ve düğmeler, mantıksal olarak gruplandırılmış ve kullanım sıklıklarına göre düzenlenmiştir. 7250 TTV Modeli traktörleri çalışma parametrelerinin tümü, üç farklı çoklu ortam cihazı tarafından sürekli olarak izlenir. Mevcut birçok işlev üzerinde tam bir kontrol sağlamak üzere düşünülmüş 12" dokunmatik iMonitor-2, sürücünün bir ekrana basitçe dokunarak veya yanal konsoldaki kumanda panelinden makineyle iletişimde bulunmasını sağlar. Sistemin tamamı sürücü koltuğuyla entegredir.
TEKNİK VERİLER
MOTOR
Model
Deutz- TDC 6.1 L06 4V (Tier 4F)
Silindir Sayısı/Hacmi - adet/cm3
6/6057
Maksimum Güç - hP-Kw
246/180,9
Nominal Güç (ECE R-120) - Hp/kW
237/174,3
Nominal Motor Devri - dev/dak
2100
Maksimum Tork - Nm
981
Maks. Tork (arttırılımış güç yönetimi ile) - dev/dak
1009
Enjeksiyon Sistemi
Common Rail
Egzoz Gazı İyileştirme Sistemi
SCR Teknolojisi
Yakıt Tankı ve AdBlue® Tankı Kapasitesi - Litre
435 + 50
ŞANZIMAN
Vites Kutusu Tipi
TTV (CVT Sürekli Değişen Şanzımann)
Ayarlanabilir Powershuttle
*
Power Zero
*
2 Cruise Control Fonksiyonu
*
ÖN VE ARKA AKSLAR
4WD Kumanda Tipi
Elektrohidrolik Kontrol
Diferansiyel Kilidi Kumanda Tipi
Elektrohidrolik Kontrol
Ön Aks Süspensiyonu
*
SBA/ASM: Otomatik 4WD ve Dif. Kilidi Kontrolü
*
FRENLER
Bütün Tekerleklerde Hidrostatik Yağ Banyolu Disk Freni
*
Elektronik Park Freni
*
Hidrolik Römork Fren Sistemi
*
PTO
PTO Devir Seçenekleri
540E/1000/1000E
Kumanda Tipi
Elektrohidrolik Kontrol
Çamurluk Üzerinden Kontrol
*
Ön PTO
*
Ön PTO Devri
1000E
HİDROLİK SİSTEM
Yük Hassasiyetli Hidrolik Sistem
*
Pompa Debisi - lt/dak
160
Hidrolik Servis Çıkışı - adet
10
Power Beyond
*
Çamurluk Üzerinden Kontrol
*
Ön Hidrolik Çıkışı
*
Ön Hidrolik Servis Çıkışı - adet
2
HİDROLİK KALDIRCI
Hidrolik Kontrollü Arka Kaldırıcı
*
Arka Hidrolik Kaldırma Kapasitesi - kg
10000
Çamurluk Üzerinden Kontrol
*
Radar
*
Hidrolik Orta Kol
*
Ön Hidrolik Kaldırıcı
*
Ön Hidrolik Kaldırma Kapasitesi - kg
5480
LASTİKLER
Ön
540/65 R34
Arka
650/65 R42